Центр протезно-ортопедичної допомоги «Теллус»
З 1998 року безкоштовно виготовляємо та забезпечуємо індивідуальними протезно-ортопедичними виробами будь якої складності усіх осіб з інвалідністю, у т.ч. військовослужбовців!
Приклади наших робіт, новини та історії клієнтів можна знайти в соц. мережах. Клікайте та переходьте:
24 Січня 2022

Юний хлопець без ноги та руки встановив рекорд України

Про Миколу із селища Микольське, що під Маріуполем, країна дізналася 5 років тому. Коля з молодшим братом Данилом та двома друзями на полігоні знайшли снаряд ручного протитанкового гранатомета. Принесли його додому. Гра із вибухонебезпечним предметом призвела до трагедії. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги.

Інші хлопчаки отримали важкі осколкові поранення. Найсильніше постраждав Коля. Удар головного мозку, проникаюче поранення лівого ока, травма щелепи. А ще військовим хірургам довелося ампутувати йому праве передпліччя та обидві ноги. Попереду були довгі місяці у лікарнях, понад 30 операцій та річна реабілітація в Канаді. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Чиновника вразила історія українського підлітка, і він запросив Миколу до Канади. Там хлопець майже рік відновлювався після травми.

Шанс вижити у Колі був один із ста. Тоді ніхто й припустити не міг, що хлопчик, втративши три кінцівки, плаватиме. Не говорячи вже про рекорди. У Києві Коля переплив Дніпро. На подолання відстані 486 метрів знадобилося 13 хвилин 45 секунд. Наразі його ім’я вписано до книги Національного реєстру рекордів України.

Коля тренується три з половиною роки. У грудні 2016 року він заробив першу медаль: переміг у змаганнях із плавання серед дітей з інвалідністю у Запоріжжі. Сюди родина переїхала після трагедії: надавши першу допомогу на місці, хлопчика доправили до Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні.

Більше року Коля живе у Києві, у квартирі у бізнесмена та мецената з Макіївки Тимофія Нагорного. Той насправді є опікуном хлопчика, допоміг йому розкрити здібності.

– На період карантину тренувань майже не було. Натомість я зміг більше часу приділити навчанню. У майбутньому хочу стати програмістом та вивчити 3D моделювання, – поділився Коля.

Йому подобається географія. Хлопець мріє полетіти в теплі країни та на острови.

Плавання для Колі – це насамперед реабілітація. І він зараз на тому етапі, коли фізичні навантаження на суші та тренування на воді. У перспективі Микола може бути членом паралімпійської збірної України.

Плавання Миколі порадили канадські лікарі. У спеціалізованій клініці «Шрайнерс» у Монреалі Коля переніс безліч операцій на куксах, на травмоване око йому пересадили донорську рогівку, і це допомогло повернути зір.

Гроші збирали усією країною і в результаті хлопчика прооперували канадські хірурги. Фахівці закрили дитині отвір у лобовій кістці за допомогою титанової пластини, виправили шрам, що проходить через весь лоб, зрізали грубі келоїдні рубці на щоці та підборідді, підсадивши туди шкіру зі стегна.

Коля багато часу проводив у тренажерному залі, на біговій доріжці та у басейні. А ще хлопчик побував у залі засідань місцевого парламенту. Коли Колю представили, канадські парламентарі стали і привітали його оваціями. А за кілька місяців він зустрівся з прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, якому писав листа.

– Мені сподобалося у Канаді. Люди там відкриті, веселі та активні. Але головне, що там всюди пристосовано для людей з інвалідністю. У Києві, на жаль, пандусів дуже мало, – шкодує він.

У Центрі “Тєллус” Колі поставили два протези нижніх кінцівок та протез правої руки. Коля дуже ретельно проходив реабілітація і ми дуже раді знайомству з ним.