Нас можна знайти в
соц. мережах:
Центр протезно-ортопедичної допомоги
« Теллус »
З 1998 року виробляємо індивідуальні протезно -
ортопедичні вироби якісно і професійно!
30 Березня 2021

З ампутацією обох ніх підкорив Говерлу!

Ветеран війни Дмитро, який втратив обидві ноги, самостійно піднявся на найвищу вершину України ‒ Говерлу (2061 м). Його подвиг внесли до книги рекордів України.

Все почалося з молитви. Семеро друзів, ветеранів АТО, о четвертій ночі 12 червня в селі Лазещина Закарпатської області, розпочали своє сходження на Говерлу. Здавалося б, звичне бажання підкорити вершину. Та серед чоловіків ‒ і боєць батальйону «Київська Русь» Дмитро Котов. У 2016-му він втратив обидві ноги на війні. Однак вирішив підніматися на протезах. Бо Говерла ‒ його мрія.

«Хочу показати людям, що не варто зневірюватися, все можливо! Головне ‒ зробити перший крок!», ‒ поділився емоціями ветеран АТО Дмитро Котов.

«Дух бадьорий, бойовий, не зважаючи ні на що – вперед! В нас така є приказка: «Життя – це рух». Тому ‒ догори, досягати вершини!», ‒ додав куратор сходження Володимир Бевз.

Більше години тривала їхня дорога ґрунтовою дорогою на вантажівці «Шишаріку» до підніжжя Петроса. А вже звідти до десяти кілометрів хлопці долали пішки.

Вони з різних бригад, та війна їх здружила: щотижня збираються у своєму столичному Клубі ветеранів і замінюють один одному психологів. Бо на передовій бачили смерть на власні очі.

«Коли почалася війна, я кажу: Господи, чим я можу допомогти Україні? І перше, що він мені сказав, то піти в госпіталь воєнний центральний в Києві. Ми спершу пішли туди. А через місяць вже були в АТО», ‒ поділився спогадами військовий капелан В’ячеслав Бевз.

«Ох.. При мені з нашого батальйону п’ятеро чоловік «двохсотих» було.. «Трьохсотих» навіть не рахували, також були. Але бойову задачу ми виконали. Щоб весь народ ‒ не тільки він, а й весь світ знав, що українські бійці можуть дуже багато!», ‒ розповів ветеран АТО.

Говерла ‒ це теж маленьке випробування на людяність. Бо чим ближче до вершини, тим Дмитрові Котові було важче. Він кілька разів змінював спеціальні шкарпетки, аби не муляли протези. І знову зводився.

Чоловік пішов на війну, маючи маленький будівельний бізнес. Воював на Донеччині, Луганщині. Як сапер розмінував з півсотні снарядів і мін. Та на одній з них на Світлодарській дузі підірвався. Лікарі обіцяли, що Дмитро ще танцюватиме на протезах танго, а він пішов далі: торік взяв участь у марафоні морської піхоти США, опісля ж у Іграх нескорених здобув срібло за веслування. Тепер ‒ Говерла!

«Вона стала мені навіть снитися. Я ночами не спав, постійно уві сні піднімався на Говерлу», ‒ зізнався Дмитро.

Найважчий шлях припав за кілометр до вершини, де навіть на двох ногах йти важко. Та друзі подавали Дмитрові руки, а це найнадійніша опора. Отож 12 годин нестерпних зусиль і мрія здійснена. А вже на вершині ще одне зворушення: Дмитрові вручили диплом Книги рекордів України, як людині з інвалідністю, яка сама підкорила Говерлу.

Цим підкоренням гори у понад 2060 метрів Дмитро хотів надихнути усіх атовців, що піддалися депресії чи втратили надію.

Тепер Дмитро бігає на бігових протезах, бо він отримав абсолютно БЕЗКОШТОВНО бігові протези кінцівок за програмою “Турбота”. Це київська програма, яка дозволяє ставити протези підвищеної функціональності молодим та активним людям.

Центр протезно-ортопедичної допомоги «Тєллус» виготовив для Дмитра ці протези і допоміг навчитися їми повноцінно користуватися.


Ми дуже раді, що Дмитро тепер зможе підкорювати нові висоти і бути швидше на будь-який біговій доріжці. А тим, хто проживає в Київі і цікавить ця програма, дзвоніть нам по номерам указаним в шапці сайта.