Центр протезно-ортопедичної допомоги «Теллус»
З 1998 року безкоштовно виготовляємо та забезпечуємо індивідуальними протезно-ортопедичними виробами будь якої складності усіх осіб з інвалідністю, у т.ч. військовослужбовців!
Приклади наших робіт, новини та історії клієнтів можна знайти в соц. мережах. Клікайте та переходьте:

Про нас

Центр протезно-ортопедичної допомоги ПФ «Тєллус» з  1998 року виготовляє індивідуальні протезно-ортопедичні вироби.

За 20 років ми зібрали команду кваліфікованих спеціалістів, які єдині в Україні мають диплом ISPO у протезуванні та ортезуванні, оснастили сучасним спеціалізованим  обладнанням усі виробничі цеха. Покращили обслуговування клієнтів та впровадили систему менеджменту якості  ISO 9001:2015 та ISO 13485:2003.

ПФ “Тєллус” відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Мін. соцполітики (протокол № 27 і протокол № 29), що дає нам право виготовляти, поставляти та здійснювати ремонт технічних засобів реабілітації, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321.

Протокол №27           Протокол №29      

Ми також оснастили необхідним європейським реабілітаційним обладнанням приміщення, де наші  пацієнти можуть проходити курс реабілітації та навчатися повноцінно користуватися протезно-ортопедичними виробами.

 

За індивідуальними замовленнями ПФ «Тєллус» виготовляє та постачає:

 1. Протези верхніх та нижніх кінцівок, у тому числі за 3D та новітніми технологіями
 2. Ортези на верхні та нижні кінцівки, ортези на хребет,  у тому числі за 3D та новітніми технологіями
 3. Індивідуальне ортопедичне взуття на всі види деформації, яке виробляється у тому числі за допомогою індивідуальних копилів за 3D-технологіями
 4. Індивідуальні ортопедичні устілки за 3D-технологіями з використанням CAD/CAM систем
 5. Інвалідні візки за індивідуальним замовленням та інші
 6. Протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози та інші.

Протези нижніх і верхніх кінцівок

Протези на підприємстві «Тєллус» виготовляють на спеціалізованому німецькому обладнанні фірми Ottobock (Німеччина). Усі робочі місця техніків-протезистів оснащені всіма необхідними інструментами та технікою. Усі наші спеціалісти  постійно відвідують міжнародні семінари для підвищення кваліфікації. Наше підприємство завжди використовує новітні технології у сфері протезування. На данний час впроваджується система 3D – сканування приймальної гільзи для більш точного виготовлення куксоприймача. Це дає можливість виготовити виріб, який максимально задовольняє потреби клієнта.

Вид протезу і комплектація визначаються індивідуально кваліфікованими техніками-протезистами з урахуванням клінічних, антропометричних даних та рівня активності  пацієнта. Наші спеціалісти підбирають виріб, який надає змогу вести клієнту звичайний образ життя. В особливо складних випадках ми залучаємо європейських спеціалістів, які на базі підприємства «Тєллус», консультують наших техніків,  допомагаючи досягнути найкращих результатів.

Ми виготовляємо усі види протезів  любої складності  нижніх та верхніх кінцівок:  біонічні та міонічні протези верхніх кінцівок ,протези стоп,гомілки, стегна, протези кисті та передпліччя, косметичні протези, протези для купання, та інші. У протезуванні використовують наступні комплектуючі: стопи «Freedom Innovations» (США), Ottobock (Німеччина); колінні вузли «Nabtesсo» (Японія),«Ottobock» (Німеччина), «Ortotek» (Туреччина); комплектуючі та матеріали «Ottobock», Німеччина, «Ortotek» (Туреччина); комплектуючі для протезів верхньої кінцівки «Bebionic «Ottobock»(Німеччина) та інше.

Техніки-протезисти підтримують зв’язок з клієнтами під час всього періоду експлуатації виробу,здійснюючи  гарантійний та післягарантійний ремонт, усуваючи недоліки, які виникають у період експлуатації. Після отримання протезу наші спеціалісти проводять повну реабілітацію та навчають клієнтів користуватися виробом в спеціально обладнаному реабілітаційному приміщенні.

Ортези верхніх та нижніх кінцівок, на хребет

Ортези – це ортопедичні пристрої які використовуються для відновлення та корекціі порушенної функції суглобів та хребта.

Центр «Тєллус» має великий досвід у виготовленні ортезів на нижні та верхні кінцівки та систем ортезів хребта. Виготовлення ортезів виконується за індивідуальними замірами та з врахуванням наявної патології пацієнта. При виготовленні ортезів використовується німецьке обладнання Ottobock (Німеччина), комплектуючі  Becker Orthopedic (США), Ortorek (Туреччина) та інші. Ми виготовляємо ортези будь-якої складності.

«Тєллус» – єдиний центр в Україні, який займається виготовленням складного ортезу для ходьбиреціпрокний ортез  (РГО) – апарат для відновлення і корекції ходьби. Виготовляється з використанням комплектуючих фірми Becker Orthopedic (США), а саме – складна система шин, шарнірів та напівкорсету. Завдяки досвідченим лікарям та технікам центру, які професійно виконують огляд пацієнта та знімають необхідні заміри для подальшого виготовлення апарату, враховуючи індивідуальність випадку патології у пацієнта.

Ортез для сидіння – індивідуальний пристрій , який допомагає дітям зі складними формами ДЦП, підтримувати уражені ділянки тіла, та навчає дитину правильно тримати хребет та підтримувати опорно-руховий апарат в цілому.

З 2015 центр «Тєллус» почав виготовлення пристрою для лікування сколіозу, а саме корсет типа Шено – жорсткий корсет, який виготовляється за технологією 3D – сканування, та моделювання корсету завдяки спеціалізованій програмі.

Окрім виготовлення корсету Шено, наші пацієнти проходять повний курс лікування з лікувальною фізкультурою , масажем та корекцією і подальшою заміною корсета у зв`язку з ростом та отриманням позитивної динаміки.

Ортопедичне взуття виготовлене за допомогою індивідуальних копилів за 3D технологіями

Центр «Тєллус» має 20-ти річний досвід роботи в сфері виготовлення індивідуального ортопедичного взуття. «Тєллус» – єдина приватна фірма в Україні, яка виготовляє ортопедичне взуття за індивідуальними копилами на підставі тривимірних сканів.  Фахівці виробляють індивідуальне ортопедичне взуття на усі види деформації стоп будь-якої складності.

Основна проблема в виробництві індивідуального взуття – це неправильно взяті заміри пацієнта. На відміну від ручного взяття замірів та підгонки стандартних копилів, автоматизованість цього процесу зменшує до мінімуму вірогідність помилки та дозволяє врахувати усі особливості будови стопи, що дуже важливо для пацієнтів з патологіями, хворих на цукровий діабет, з різними деформаціями стоп та інше.

Ми використовуємо тривимірні і двовимірні сканери фірми Paromed (Німеччина), які є найкращими на ринку ортопедії. За допомогою сканерів є можливість відтворити в електронному вигляді модель ноги в точності копіюючи кінцівку пацієнта.  За допомогою спеціальних програм моделювання від провідних світових лідерів у цій галузі, виготовляються найскладніші копили з будь-якою деформацією. Висококласні фрезерні верстати дозволяють виготовити копили будь-якої форми та складності. Аналогів такого обладнання немає навіть в країнах СНД.

Наші техніки проходили навчання в Німеччині, де у найкращих фахівців навчалися сканувати стопи та моделювати індивідуальні копили, а також вони регулярно підвищують кваліфікацію на українських, міжнародних курсах навчання і семінарах, кожен раз вдосконалюючи свій професіоналізм у виробництві взуття.

Власний штат професійних модельєрів постійно поповнює і удосконалює колекцію моделей. У наших моделях привабливий дизайн поєднується з лікувальними властивостями. Вся продукція проходить багатоетапний контроль якості. Для виготовлення індивідуально ортопедичного взуття використовуються спеціальні імпортні та вітчизняні комплектуючі , матеріали підвищеної якості, які використовуються у взуттєвій галузі. При виробництві взуття використовується тільки натуральна шкіра та шкірпідкладка.

Індивідуальний підхід, можливість примірки та доопрацювання виробів, кваліфікований персонал, багаторічний досвід виготовлення індивідуального ортопедичного взуття – дають гарантію максимального лікувального ефекту.

Індивідуальні ортопедичні устілки виготовлені за 3D технологіями

Компанія «Тєллус» одна з небагатьох компаній в Україні, яка виготовляє індивідуальні ортопедичні устілки за 3D – технологіями з використанням CAD/CAM систем.

CAD/CAM системи є дуже відомим  та перспективним направленням у світі сучасних технологій та представляють собою повний цикл виробу  від  моделювання  до його виготовлення.

Процес вироблення індивідуальних виробів за 3D – технологіями з використанням CAD/CAM системам складається з:

 • сканування за допомогою 2D/3D-сканерів;
 • моделювання індивідуального виробу в спеціальній програмі лікарем-ортопедом;
 • передача файлу на фрезерувальний станок з ЧПУ-процес випилювання;
 • перевірка якості виробу та остаточна підгонка.

Сьогодні індивідуальні ортопедичні устілки є найбільш ефективним способом лікування та профілактики порушень опорно-рухового апарату як для дітей так і для дорослих. Вони виробляються з урахуванням анатомічних особливостей стопи кожної людини,  завдяки чому досягається максимальний  терапевтичний ефект.

В процесі виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок враховуються наступні особливості пацієнта:

 • будова ступні;
 • захворювання та патології стопи;
 • ступінь та етапи розвитку захворювання;
 • вага пацієнта;
 • стан та особливості хребта та  тазу;
 • образ життя пацієнта.

Для виготовлення ортопедичних устілок  використовується спеціально розроблений для медичних цілей  німецький матеріал, який має ряд важливих особливостей: гіпоалергенний, пропускає повітря та вологу, перешкоджає росту бактерій, відрізняється  зносостійкими характеристиками.

Індивідуальні ортопедичні устілки  «Тєллус» забезпечують правильний баланс стоп, рівномірно розподіляють  навантаження на всі відділи стопи, знижують навантаження на гомілковостопний, колінний та тазостегновий суглоби та хребет, покращують кровообіг, дозволяють знизити  відчуття втоми в ногах, також знижують больові  відчуття при проблемах з  поперечним и повздовжнім склепінням, надають терапевтичний ефект при захворюваннях опорно – рухового апарату.

Інвалідні візки за індивідуальним  замовленням та інші

Протези  молочної залози та ліфи

Центр «Тєллус» має можливість видавати протези молочної залози та ліфи.

Моделі ліфів розроблені з урахуванням рекомендацій лікарів і побажань жінок, які перенесли мастектомію. Ліфи добре підтримують протез завдяки спеціально розробленого крою, надають необхідну впевненість і комфорт.

Самопідтримуюча система дуже ефективна, що дає можливість грати в теніс, займатися лікувальною гімнастикою, плавати.

Чекаємо на Вас!