Реабілітація після ампутації
Ампутація втрата кінцівки завжди непросто переноситься людиною, як у психологічному так у фізичному плані. Рішення лікаря про ампутацію як обухом по голові часто стає шоком і для самого пацієнта, і для його родичів. Але не варто зневірятися. Мільйони людей ведуть активне повноцінне життя після ампутації. Вони так само працюють, люблять, одружуються, виховують дітей, онуків, подорожують та насолоджуються життям.
Реабілітація навчає життю з протезом, повертає людину до трудової діяльності, створює умови для активної участі у соціумі.
Ви здивуєтеся, але ампутація для багатьох не стала перешкодою збудувати кар’єру, а в юному віці знайти своє покликання, зустріти друзів, коханих. Варто лише подивитися на паралімпійців: людей, які зовсім не вважають відсутність кінцівки своїм фізичним недоліком. А скільки людей підкорюють нові вершини, з протезами, та й що?! Це ніяк їх не зупиняє, і вони досягають часом навіть набагато більше, ніж люди зі здоровими кінцівками.
Реабілітацію після ампутації нижніх та верхніх кінцівок у нашому Центрі «Тєллус» можна розділити на кілька етапів:
1. Оцінка стану кукси. Для першого протеза куксу має бути добре сформована, мати правильну форму і без кісткових наростів.
2. Вибір протезу. Підбір первинного протезу можна розпочинати приблизно через 6-8 тижнів після ампутації.
3. Навчання життя із протезом. Тяжка праця пізнання першого протеза, коли турбує контрактура, ходити складно і боляче, але це потрібно пережити і змусити себе трудитися. За кілька днів проходить біль, з’являються навички користування протезом.
Далі самостійно:
1. Самообслуговування. Відновлюємо навички догляду за собою. Ходімо без підтримки, вчимося робити самостійно гігієнічні процедури, приймати їжу, дрібні побутові відносини вдома.
2. Спілкування з людьми, які зазнали ампутації, підтримка один одного.
У кожного свій вибір, яких досягнень досягти після ампутації, а ми можемо лише показати на відео, як це роблять наші клієнти, і як сильно ми пишаємося ними.