Нас можна знайти в
соц. мережах:
Центр протезно-ортопедичної допомоги
« Теллус »
З 1998 року виробляємо індивідуальні протезно -
ортопедичні вироби якісно і професійно!
26 Червня 2020

Протезу потрібно довіритися, інакше не зможеш добре ходити!

Все почалося 6.5 років тому, прострілювання в нозі. Протягом 4 років лікарі не могли поставити потрібний діагноз. А 2 роки тому лікар травматолог направив на МРТ і виявили онкологію. Від лікування я відмовилася, але з зими 2019 роки хвороба почала прогресувати і в листопаді 2019 року прийшлося ампутувати ногу …

Завдяки тому, що у нас з чоловіком є ​​сімейна справа, ми створюємо кераміку ручної роботи, мене кераміка завжди витягувала з усіх станів. У перший же день після того, як потрапила додому після ампутації, я взяла в руки глину і почала творити. Працюючи з глиною, я забувала про фантомні болі, вони були дуже сильними, і впоратися було дуже складно.

Здоровій людині складно зрозуміти, як можна відчувати кінчики пальців на нозі, яких вже немає.

Ще будучи в лікарні ми почали вибирати який протез хочемо, і звичайно хочеться найкращого, щоб він спрощував життя.

Тіло почало відновлюватися, додавалися сили. Але через три мясяці після ампутації, у мене виявили метостази і потрібно було починати лікування хіміотерапією. Це було новим потрясінням, ніби життя йде з-під ніг. Але завдяки родині і величезній підтримці знайомих і не знайомих, я знову взяла себе в руки, і продовжила свою боротьбу. Думки про кращому протезі відклали, і почали лікування, кожен раз на хімію я йду як на свято, результати були вже з першої хіміотерапії.

Спочатку довго їздила на візку, поступово переходячи на милиці, роблячи тренування, і живучи повним насиченим життям.

І ось нарешті ми дочекалися, коли можемо їхати за протезом. Вибрала кращий центр для себе. Щаслива, що саме Центр “Тєллус”.

Звичайно, я думала спочатку, що як тільки одягну його, то відразу поїду на велосипеді, але виявилося все набагато складніше.

Завдяки прекрасним тренерам протезистам, починаєш знову відчувати себе на своїх двох, і протез стає продовженням ноги, і виявляється його теж потрібно і можна відчувати, головне слухати, чути і не поспішати, і як каже мій тренер:

-Протезу потрібно довіритися, інакше не зможеш добре ходити!

Сам протез не піде, для цього потрібно прикладати дуже багато зусиль. Але все в наших руках, а точніше в ногах.