Центр протезно-ортопедичної допомоги «Теллус»
З 1998 року безкоштовно виготовляємо та забезпечуємо індивідуальними протезно-ортопедичними виробами будь якої складності усіх осіб з інвалідністю, у т.ч. військовослужбовців!
Приклади наших робіт, новини та історії клієнтів можна знайти в соц. мережах. Клікайте та переходьте:
22 Липня 2022

З найменших кроків ми вчимося долати великі відстані

У реабілітації ми стикаємося з важкою проблемою, як втрата мотивації клієнта на перших тренуваннях. Найчастіше це пов’язано зі стереотипами, що склалися про те, що протезом користуватися складно, боляче, але при цьому, абсолютно правильним бажанням у клієнта є, якнайшвидше впоратися з проблемою, що склалася.

Будучи ампутантом на етапі загоєння кукси людина візуалізує, що як тільки вона одягне протез, то відразу побіжить на ньому. Уся ситуація з відсутністю кінцівки перетвориться на страшний сон та буде забута, але це не зовсім так.


Наші клієнти дізнаються на реабілітації, що все досягається вправами і якщо сьогодні вам здається, що складно і вправи, які підібрані нашим реабілітологом виконуються в повному обсязі, то з кожним днем ​​навантаження даватиме простіше і легше, а результат не змусить довго чекати.

Реабілітація – це командна робота. І лідером цієї команди завжди є та буде – ампутант. Реабілітологи та протезисти його офіцери, а родичі – велика, мотивована, непереможна армія. Тільки так, підходячи до питання реабілітації, людині можна повернути 90% звичного способу життя. Тобто домогтися максимальної якості життя та навчитися обходитися без чужої допомоги.

На первинному занятті з клієнтом до зняття зліпка куксоприймача та підбору комплектації протеза ми завжди попереджаємо про те, що важливо налаштовувати себе тільки на позитивний результат. Немає безвихідних ситуацій і маємо не проблему, а завдання в нових фізіологічних умовах домогтися тієї якості життя, що була до ампутації. Протез – це засіб реабілітації, інструмент, яким потрібно навчитися користуватись. Наш реабілітолог є не тільки професіонал своєї справи, але й активний користувач протезу, протезисти є професіоналами у виготовленні високотехнічних протезів кінцівок, і всі ми точно знаємо, як навчити нового користувача протеза всім його можливостям.

Важливою частиною реабілітації є робота з родичами клієнта і ми радіємо, коли бачимо, як рідні згуртовано підтримують ампутанта, допомагають йому не опустити руки, уважно дослухаються до нас і приймають нас як своїх соратників.

Важливо слухати реабілітолога і не зневірятися, якщо щось не виходить. Багато чого можна досягти в будь-якому віці та фізіологічному стані, за умови щоденних, стабільних тренувань і, звичайно ж, настрій на результат. Протезом потрібно навчитися користуватися!

Ми народжуючись, вчимося ходити протягом року, з протезом відбувається те саме, клієнт виявляється в нових фізіологічних умовах, які потрібно прийняти, до яких потрібно звикнути, адаптуватися, перебудувати опорно-руховий апарат і нарешті піти протезом. Родичі повинні максимально зосередитися на тому, щоб усі рекомендації виконувались належним чином, разом радіти навіть мінімальному прогресу, повторювати, що з кожним днем ​​від вправ буде легше користуватися протезом. Пам’ятайте, що з найменших кроків ми вчимося долати великі відстані!