Центр протезно-ортопедичної допомоги «Теллус»
З 1998 року безкоштовно виготовляємо та забезпечуємо індивідуальними протезно-ортопедичними виробами будь якої складності усіх осіб з інвалідністю, у т.ч. військовослужбовців!
Приклади наших робіт, новини та історії клієнтів можна знайти в соц. мережах. Клікайте та переходьте:
16 Червня 2022

З протезом ноги я став жити повноцінним та активним життям

Мене звуть Артем, і я хочу поділитися своєю історією, щоб люди не сумнівалися та вчасно приймали правильне рішення щодо свого здоров’я та кінцівок.

Все почалося з дитинства, я народився з фізичною вадою, ямкою на хребті. Вона себе ніяк не виявляла, тому лікарі сказали, що нічого страшного, хай росте спокійно дитина.

Але в 10-11 років почала деформуватися стопа на лівій нозі та стягувати пальці. Під час консультації в лікарнях у різних лікарів мені сказали, що треба робити операцію на хребті, бо там була виявлена ​​ліпома та відбулася фіксація спинного мозку. У 2010 році мені провели операцію, я довго від неї відходив, бо паралізувало ноги, потім правда відпустило, і з’явилася чутливість у правій нозі, а ліва стопа залишалася без почуттів та без рухів.

Так як я не давав навантаження на ліву стопу, з’явилися трофічні виразки, які не гоїлися і всі роки до 2020 року цей стан зберігався. Тільки-но встигали залікувати її, вона з’являлася знову. Потім потрапив до лікарні, почалася гангрена, намагалися мені допомогти вилікувати, і весь цей час я мучився, ходив на милицях.

Під час лікування проходив багато процедур: уколи, масажі, реабілітацію, але трофічну виразку так і не зміг вилікувати.

2018 році до мене прийшло рішення про ампутацію, але лікарі відмовили. Сказали, що підлікують шкіру, поламають і зміцнять ногу шурупами, оскільки вона була деформована. Ногу зібрали наново. Пів. року нога гоїлася і як тільки я знову став на неї, трофічна виразка знову з’явилася. Отже, до 2020 року тривали мої муки із лікуванням виразки.

Як я говорив раніше, у 2020 році ухвалив рішення ампутувати ногу. Мене знову почали вмовляти, не робити цього, але я вже втомився від безуспішних лікувань і хотів нормально пересуватися і повноцінно жити з протезом. У результаті лікарі самі підтвердили, що рішення моє правильне та обдумане.

16 грудня мені ампутували ногу і після операції, я був дуже радий цьому. І як би це дивно не звучало, але моя нога наболіла мені за всі ці роки, і треба було щось робити. Після того, як загоїлася кукса, я зміг нарешті нормально гуляти, ходити, купатися і думати тільки про протезування.

Торік мені видали протез, я проходив на ньому тижнів зо три, і знову відкрилася виразка. Не передати словами мій біль та розпач, я знову поїхав до лікарні, де мені зробили реампутацію і я знову чекав, коли затягнеться кукса.

Поки загоювалася моя кукса, я перебував в активному пошуку протезно-ортопедичного центру, тому що лікарі мені сказали, що протез, де я протезувався раніше – був зроблений неправильно!

Після довгих пошуків я знайшов сторінку реабілітолога центру Теллус, він розповів про протези і де він протезувався. Я зв’язався з центром, мені розповіли про документи, які потрібно зібрати на безкоштовний протез, а також про процес протезування та реабілітацію.

Коли документи були готові, я приїхав до центру та зробив нові куксоприймачі. І з першого дня я пішов на двох.

Хочу сказати тим людям, які опинилися в схожій ситуації як у мене і у яких кінцівка має особливості, приносячи біль і дискомфорт – не бійтеся прийняти рішення про ампутацію, ви дуже швидко оговтаєтеся і зрозумієте, що в ситуації, що склалася – ампутація на благо. Немає сенсу постійно мучиться з трофічними виразками і бути обмеженим у рухах, стрибаючи на милицях, коли є рішення – ампутація та заміна кінцівки протезом, можливість жити повноцінним життям.

Я довго думав перед ампутацією, але жодного разу не пожалкував про неї, бо зараз я розумію, що це єдине правильне рішення у моїй ситуації. Хоч зараз я і без ноги, але з протезом кінцівки я став жити повноцінним та активним життям, ніж жив із ногою.